Skersnukis - vis rečiau sugaunamas laimikis





Kada paskutinį kartą esate pagavę skersnukį? 
XX a. antroje pusėje žvejai Nemune, Neryje ir kitose upėse sužvejodavo net kelis šimtus kilogramų skersnukių, o dabar tai itin reta rūšis, ji įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą.
Per pastarąjį dešimtmetį Dubysoje, Neryje ir Minijoje užregistruoti tik 3 atvejai skersnukių sugavimo atvejai! Anksčiau itin gausi jų populiacija buvoŠventosios baseino upėse, tačiau skersnukių jauniklių čia nebeaptinkama jau daugiau kaip 40 metų!
Pasirodo, kad kartais jų vis dar sugauna žvejai mėgėjai, tačiau šie atvejai dažniausiai lieka neužregistruoti. Skersnukių gali būti Nemuno, Neries, Minijos, Jūros, Dubysos ir Šešupės upėse, tad jeigu ji užkibs ant Jūsų kabliuko – nebūkite abejingi ir apie tai praneškite.
Skersnukio populiacijos mažėjimas siejamas su 1960 m. pastatyta Kauno hidroelektrine, didžiosiomis Lietuvos upių užtvankomis: Jūros, Minijos, Šventosios, Šešupės ir kt. Dar viena priežastis prisidėjusi prie spartaus šių žuvų nykimo – vandens užterštumas ir verslinė žuvininkystė.
Skersnukis gali sverti iki 2,5 kg, tačiau mūsų vandenyse retai sveria daugiau nei 1 kg, dažniausiai pasiekia 700–800 g. svorį. Didžiausias Lietuvoje sugauto skersnukio ilgis beveik 50 cm, svoris – 1,1 kg, amžius – 12 metų.

flyfishingmix nuotrauka


Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Paslaptingieji unguriai pasiekia net Sargaso jūrą!

Švaraus vandens indikatorius - kūjagalvis

ŽVEJYBOS BŪDAI